Hydropolis we Wrocławiu

wpis w: Inne, Podróże | 0

Czy wiesz, że woda pokrywa ponad 70% powierzchni globu? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat koniecznie odwiedź Hydropolis – największe w Polsce centrum wiedzy o wodzie.

Hydropolis we Wrocławiu (1)

Hydropolis to miejsce pełne nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji, połączenie przyjemnego z pożytecznym. Znajduje się ono w zabytkowym XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m².

Hydropolis we Wrocławiu (2)

Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych, która przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia:

  1. Planeta wody
  2. Głębiny
  3. Ocean życia
  4. Strefa relaksu
  5. Człowiek i woda
  6. Historia inżynierii wodnej
  7. Miasto i woda
  8. Stany wody

Planeta wody to początek zwiedzania. Tutaj wyświetlany jest film dotyczący powstania naszej planety oraz narodzin wody.

Hydropolis we Wrocławiu (3)

Głębiny to strefa gdzie można poznać głębiny oceaniczne oraz życie, które się tam rozwinęło. Znajduje się tutaj także replika  Można batyskafu Trieste, którym w 1960 r. zanurkowano na dno Rowu Mariańskiego. Atmosferę nadaje nastrojowa muzyka oraz rozchodzący się, pulsujący dźwięk sonaru głębinowego.

Hydropolis we Wrocławiu (6)

Ocean życia przedstawia ewolucję i różnorodność form żywych organizmów, a Strefa relaksu to przestrzeń do wypoczynku wśród roślinności i dźwięków dżungli. Można tutaj położyć się na leżaku i zobaczyć wschód księżyca na plaży. Tematyką strefy Człowiek i woda jest znaczenie wody dla człowieka w wymiarze biologicznym, fizycznym, metafizycznym. Można tutaj dowiedzieć się także, jakie jest symboliczne znaczenie wody w religii i sztuce. W strefie Historia inżynierii wodnej poznać można niezwykłe wynalazki oraz rozwiązania inżynieryjne sprzed tysięcy lat. To prawdziwa podróż do starożytności i średniowiecza. Poznać tu można także różne środki transportu morskiego.

Hydropolis we Wrocławiu (7)

Hydropolis we Wrocławiu (8)

Miasto i woda przedstawiają współczesne systemy zarządzania wodą w największych miastach świata. Interaktywny plan Wrocławia pozwala zobaczyć między innymi skalę powodzi tysiąclecia z 1997 roku.

Hydropolis we Wrocławiu (5)

Stany wody to miejsce, gdzie można poznać fenomen burzy za pomocą projekcji i setek klipów dźwiękowych, które uruchamiają się, gdy poruszy się wielkimi walcami. W zamkniętej gablocie zobaczyć można hipnotyzującą zamieć śnieżną.

Hydropolis we Wrocławiu (4)

Woda jest niezbędna dla naszej planety!

Hydropolis we Wrocławiu (9)

Więcej informacji oraz adres i godziny otwarcia na http://hydropolis.pl/?lang=pl

Przyjdź koniecznie!

 

 

 

Zostaw Komentarz

*